Pozostałości Kartaginy w Tunisie i izolacja celulozowa

kartaginaTunis to oczywiście stolica niewielkiego północnoafrykańskiego państwa, które znamy jako Tunezja. Ten kraj to kraj arabski, jednak jest bardzo świecki w wyniku reform, które w państwie tym niedawno miały miejsce. Dosyć liberalne podejście do państwowości i kultury a także ciepły, ale nie suchy klimat sprawiają, że Tunezja już od wielu lat cieszy się zainteresowaniem turystów.

Trudno się temu dziwić, skoro kraj ten ma przybywającym tutaj z niemal wszystkich zakątków świata odwiedzających bardzo wiele. Choć powierzchnia tego państwa nie jest duża, znajdują się tutaj bardzo spektakularne zabytki kultury starożytnej. Wśród nich wymienić warto przede wszystkim ruiny starogreckiego miasta Kartaginy.

Dzisiaj ruiny te zwiedzać można w muzeum, które zlokalizowane jest na obrzeżach tunezyjskiej stolicy. Warto zarezerwować sobie kilka godzin na pobyt w tym muzeum. Przede wszystkim należy tu zwrócić uwagę na zbiory słynnych, zachowanych w bardzo dobrym stanie mozaik.

To z nich przede wszystkim naukowcy czerpią dziś wiedzę o tym, jak wyglądało życie starożytnych. Jednak to jeszcze nie koniec atrakcji jakie oferują ruiny dawnej Kartaginy. Drugą część muzeum stanowią pozostałości po starożytnym portowym mieście.

Szukając odpowiednich materiałów izolacyjnych takich jak izolacja celulozowa warto przeczytać ten artykuł.

budowlaniecOtóż izolacje celulozowe to po prostu izolacje cieplne, które wykonane zostały ze specjalnych włókien celulozowych. Takie włókna otrzymywane są w specjalny sposób, w tym wypadku jest to metoda nam coraz bardziej znana, a mianowicie metoda recyclingu ze zwykłego papieru gazetowego. Podstawowy budulec takiej izolacji to oczywiście drewno, które nadaje się do tego po prostu najlepiej, a jego właściwości wykorzystywane są i znane od wielu wieków.

O izolacji przeczytacie również na wikipedii.

Spacer między budynkami, a raczej tym, co z nich po kilkudziesięciu wiekach zostało, może być bardzo romantyczny. Zwłaszcza, gdy odbywa się go na przykład o zachodzie słońca.

Z ruin Kartaginy rozciąga się bowiem przepiękny widok na morze, które otacza tę część Tunezji. Wizyta tutaj może być więc ciekawym urozmaiceniem tunezyjskich wczasów. 


Wyświetl większą mapę

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)

Możliwość komentowania jest wyłączona.